EZVIZ, światowy lider w dziedzinie inteligentnego bezpieczeństwa domowego, z dumą prezentuje swoje pierwsze kamery słoneczne 4K obsługujące technologię Ultra HD. Wraz z ich premierą marka ustanawia nowe standardy w sektorze inteligentnych kamer, oferując innowacyjny design i funkcje oparte o przyjazne środowisku i odpowiedzialne rozwiązania technologiczne. Kamery słoneczne 4K są przeznaczone do dużych przestrzeni na zewnątrz, gdzie dostęp do zasilania stanowi wyzwanie dla właścicieli domów i małych firm. Zapewniają one większą wydajność niż wiele tradycyjnych opcji przewodowych, ale przy znacznie niższych kosztach instalacji, zasilania i pracy.
Nowa seria obejmuje trzy główne modele kamer: EB5 4K i CB5 4K, które w swojej konstrukcji są zintegrowane z wydajnymi panelami słonecznymi oraz BC1c 4K, ulepszoną wersję bestsellerowej kamery EZVIZ eLife, która jest zasilana dodatkowym panelem słonecznym. Dzięki wyjątkowej jakości obrazu w ultra HD 4K, wszystkie trzy modele wpisują się w ideę „bezobsługowego, zautomatyzowanego bezpieczeństwa” – są jednymi z pierwszych, które korzystają z unikalnego trybu „Always-on Video” (EZVIZ AOV), zapewniając ciągłe obrazowanie 24/7 w bardziej inteligentny sposób, bez obciążania baterii i przestrzeni dyskowej.
„Bazując na sukcesie naszych kamer bateryjnych, nowa seria urządzeń monitorujących od EZVIZ spełnia różnorodne potrzeby użytkowników. Eliminujemy problem zwisających kabli, słabej jakości obrazu oraz konieczności subskrypcji dla zaawansowanych funkcji wykrywania. Zadbaliśmy również o to, by baterie wymagały rzadszego ładowania. Nasze urządzenia są jednymi z najinteligentniejszych na rynku, dzięki wbudowanym układom AI i rozwiniętej technologii EZVIZ AOV. Dbając o środowisko i konsumentów szukających zrównoważonych technologii, włączyliśmy je również do naszej inicjatywy EZVIZ Green.” – komentuje Ewa Tokarska, Specjalista ds. Marketingu EZVIZ.
Czas na inteligentny obraz Ultra HD
Kiedy mówimy o wymaganiach użytkowników dotyczących bezpieczeństwa na zewnątrz, dwie rzeczy są najważniejsze: korzystanie z wyraźnego obrazu i wykrywanie potencjalnych zagrożeń. Kamery słoneczne 4K od EZVIZ doskonale spełniają oba te aspekty. Ich najwyższej klasy obiektywy 4K pozwalają dostrzec najdrobniejsze szczegóły w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Wbudowane reflektory, nawet w warunkach słabego oświetlenia, pomagają uzyskać kolorowe i pełne szczegółów nagrania.
Jednak to nie wszystko. Kamery działają jak oddany stróż, któremu nie umknie najmniejszy szczegół. Rejestrują nie tylko filmy aktywowane ruchem, ale także automatycznie budzą się w trybie AOV w określonych odstępach czasu, aby nagrać ciągłe obrazy tego, co aktualnie dzieje się na zewnątrz. Bez względu na to, czy jest to nieoczekiwany gość, czy pojazd przejeżdżający obok, kamery dostarczają powiadomienia w czasie rzeczywistym, bez dodatkowych kosztów.
Tak potężne możliwości wizyjne oraz wykrywania wspierane są wysoką pojemnością pamięci. Użytkownicy mogą korzystać z bardzo dużych kart pamięci lokalnej o pojemności do 512 GB i polegać na technologii H.265, aby sprawnie kompresować i płynnie przesyłać pliki wideo 4K. Kamery obsługują również Wi-Fi 6, co poprawia stabilność połączenia internetowego w środowisku wielopomieszczeniowym przy przesyłaniu 4K z niską latencją.
Pełna ochrona zasilana przez promienie Słońca
Seria kamer EZVIZ, działających bezprzewodowo i zasilanych energią słoneczną, ma na celu pokrycie otwartych przestrzeni, które mogą być trudno dostępne dla konwencjonalnych kamer. Na przykład zaledwie dwie godziny bezpośredniego nasłonecznienia wystarczą, aby zasilić model EB5 lub CB5. Nawet w okresie deszczowym duże baterie zapewniają stabilną pracę przez maksymalnie 180 dni bez konieczności ładowania lub korzystania z energii słonecznej. Bez względu na to, czy właściciel domu chce zwiększyć bezpieczeństwo swojego podwórka, czy właściciel firmy potrzebuje monitorować duży teren, specjalnie zaprojektowane kamery umożliwiają szybką i elastyczną instalację bez pomocy profesjonalisty, oszczędzając czas i pieniądze użytkowników.
Warto zauważyć, że seria kamer słonecznych 4K jest teraz częścią EZVIZ Green, projektu obejmującego całą firmę, który odzwierciedla ciągłe wysiłki EZVIZ na rzecz ochrony planety. Oprócz zastosowania technologii słonecznej, kamery przyczyniają się również do planu ochrony lasów, tzw. EZVIZ Global Forest Plan. W 2024 roku dochód z zakupu urządzeń marki pomoże rolnikom z całego świata w uprawie zieleni, która promuje lokalną różnorodność biologiczną, zapewniając jednocześnie korzyści ekonomiczne.
„Proces projektowania zawsze zaczynamy od naszych użytkowników, dążąc tym samym do tego, aby nasze produkty zapewniały najwyższą wydajność i odpowiadały różnym scenariuszom zastosowania” – komentuje Ewa Tokarska. – „Na rynku pełnym opcji kamer zewnętrznych nasze produkty wyróżniają się przez pomysłowe zintegrowanie podstawowych potrzeb użytkownika w jednym wizjonerskim produkcie – ludzie chcą cieszyć się wyjątkową ochroną przy minimalnym wysiłku i dodatkowych korzyściach, o których nawet nie myślą” – dodaje ekspertka marki.
Kamery słoneczne 4K będą wkrótce dostępne do zakupu na stronach sieci Media Expert i Eltrox i innych autoryzowanych sprzedawców. Odwiedź stronę w https://www.ezviz.com/pl, aby uzyskać więcej informacji.
W obecnych czasach, reklama rozwija się w bardzo szybkim tempie. Nowe pomysły, dopracowane w każdym szczególe kampanie reklamowe, coraz bardziej urozmaicone plakaty – to rzeczywistość, za którą każdy chce nadążyć i do niej się dopasować. Dlatego też w przypadku tworzenia jakiejkolwiek reklamy, dobrze jest korzystać z profesjonalnych maszyn, które są gwarancją solidnego wykonania. W taki właśnie sprzęt wyposażona jest każda drukarnia cyfrowa, gdzie kolor i papier powinny być najwyższej jakości.
Na co zatem warto zwrócić uwagę, aby wybrać mądrze i skutecznie?
Jakość – uzyskanie dobrej jakości wydruku nie jest możliwe bez użycia najnowocześniejszych technologii. Dlatego wybierając drukarnię cyfrową, warto dowiedzieć się, jakiego rodzaju sprzęt jest tam używany oraz czy posiada różnego rodzaju atesty. Jest to pozornie mało ważna rzecz, ale może diametralnie zmienić jakość plakatu czy ulotki.
Ceny – jest to zapewne jedna z najważniejszych kwestii, jeśli chodzi o poszukiwania wykonawców zlecenia. Jeśli w grę wchodzi drukarnia cyfrowa, taniej nie zawsze znaczy lepiej. Owszem, wydamy mniej pieniędzy a za pozostałe kupimy inne przydatne rzeczy, ale czy będziemy zadowoleni z efektu? Drukarnie wykorzystujące najnowsze technologie z reguły są droższe, ale w zamian oferują doskonałą jakość wydruku. Warto zatem zainwestować nieco wyższą kwotę, aby cieszyć się profesjonalną obsługą i satysfakcjonującymi efektami pracy.
Wygoda – chodzenie do drukarni nie zawsze jest miłym i przyjemnym obowiązkiem, zwłaszcza jeśli znajduje się ona na drugim końcu miasta. Wybierając zatem drukarnię cyfrową, warto rozejrzeć się nieco w internecie, gdyż tam znajduje się dużo ofert drukarni, gdzie wszystko załatwiane jest jedynie przy pomocy komputera. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy mają utrudniony dostęp do tego typu miejsc, lub najzwyczajniej w świecie, nie lubią ruszać się z domu i wolą załatwić wszystko siedząc przy kuchennym stole.
Wybór odpowiedniej drukarni cyfrowej może okazać się kluczowym, jeśli chodzi o reklamę. Dlaczego? Tylko dobrej jakości i profesjonalnie wykonane materiały reklamowe są w stanie przyciągnąć uwagę współczesnego konsumenta. Jest to trudne, gdyż na rynku panuje ogromna konkurencja, dlatego odpowiednia drukarnia cyfrowa może okazać się jedynym kluczem do sukcesu.
Z pewnością każdemu z Was chociaż raz w życiu obiło się o uszy wyrażenie „druk offsetowy” lub „druk cyfrowy”. Pozornie mogłoby nam się wydawać, że różnice między tymi rodzajami wydruku nie mają aż tak dużego znaczenia, jednak nic bardziej mylnego! Rodzaj druku, na który się zdecydujemy, powinien być dostosowany do naszych potrzeb, liczby i wielkości arkuszy oraz wielu innych czynników, o których wspomnimy w dzisiejszym artykule. Jeżeli interesuje Was ten temat i chcielibyście dowiedzieć się więcej, serdecznie zapraszamy do przeczytania całego materiału.
Na początku musimy wspomnieć, że druk cyfrowy i druk offsetowy to dwie zupełnie inne technologie, dlatego warto lepiej poznać temat, aby nie popełnić gafy i nie narazić się na dodatkowe koszty i problemy.
Przyjrzymy się bliżej drukowi cyfrowemu, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Cały proces drukowania odbywa się dzięki specjalnemu wałkowi, który jest pokryty fotoprzewodzącą warstwą ochronną. W trakcie druku wałek zostaje naświetlony, a warstwa fotoprzewodząca pokryta drobinkami tonera, które przyklejają się do niej dokładnie w tych miejscach, w których ma powstać konkretny obraz. Kolejnym etapem jest przeniesienie produktu na arkusz papieru w taki sposób, aby kolory i szczegóły zostały idealnie odwzorowane względem wersji elektronicznej lub oryginalnej.
Kiedy druk cyfrowy będzie przydatny? Przy drukowaniu wszelkiego rodzaju mniejszych materiałów! Mogą to być ulotki, wizytówki, małe banery, zaproszenia, karty informacyjne lub materiały marketingowe. W przypadku większych formatów efekt finalny może nie być dla nas satysfakcjonujący. Warto wiedzieć, że druk cyfrowy jest dużo bardziej opłacalny i ekonomiczny, jeżeli chcesz wydrukować tylko kilka sztuk. Koszty eksploatacji urządzenia offsetowego bardzo często są dużo wyższe niż wykonanie samego zlecenia. Z pewnością też druk cyfrowy jest zdecydowanie szybszy, a my otrzymujemy gotowe wydruki ekspresowo, oczywiście zgodnie z terminami, które wcześniej ustaliliśmy z drukarnią.
Technologia druku offsetowego w porównaniu do druku cyfrowego jest dużo bardziej skomplikowana. Samo urządzenie drukujące wygląda inaczej, jest dużo większe i wymaga precyzyjniejszych działań. W jaki sposób pracuje? Pierwszym krokiem jest naświetlenie projektu na naświetlarce CtP. Kolejnym etapem jest przeniesienie projektu na podłoże drukarskie i tutaj zaczynają się schody. Samo uruchomienie drukarki wiąże się z niemałymi kosztami, które w przypadku niewielkiej liczby arkuszy są nieopłacalne. Jeżeli masz do wydrukowania tylko kilkadziesiąt albo kilkaset arkuszy, postaw na druk cyfrowy. Co więcej, druk cyfrowy umożliwia nam zmiany w projekcie, który już rozpoczął się drukować, a w przypadku offsetu są to kolejne gigantyczne koszty zupełnie niepotrzebne.
Poruszając kwestię jakości druku offsetowego, warto zwrócić uwagę również na zależność stopnia przyswajania farby od zastosowanego podłoża. Musisz wiedzieć, że w offsecie ma miejsce zjawisko przyrostu punktu rastrowego. Jego powierzchnia powiększa się, a w warstwie tonalnej staje się ciemniejszy. Działa to na takiej samej zasadzie jak… malowanie ścian. Wybierając farbę do salonu czy pokoju, musisz pamiętać, żeby kupić kolor jaśniejszy od tego, który chcesz docelowo uzyskać (farba na ścianie zawsze będzie miała ciemniejszy odcień). Zastanawiasz się pewnie, jaki ma to związek z rodzajem podłoża zastosowanego w procesie drukowania. Otóż im podłoże jest bardziej chropowate, tym punkt rastrowy będzie zwiększał swoją.
Ponadto nie każdy rodzaj podłoża wybranego do druku będzie nadawał się do druku offsetowego. Może bowiem okazać się, że projekt – którego format i nakład idealnie nadają się do offsetu – ze względu na wykorzystanie papieru szlachetnego będzie taniej wydrukować cyfrowo. Dlatego wybór podłoża drukarskiego warto przedyskutować chociażby z pracownikiem drukarni. Ten z pewnością doradzi najbardziej opłacalne rozwiązanie.