EZVIZ wkracza w erę „4K Solar” wraz z zestawem nowych kamer bateryjnych do użytku zewnętrznego: EB5 4K, CB5 4K oraz BC1c 4K

EZVIZ, światowy lider w dziedzinie inteligentnego bezpieczeństwa domowego, z dumą prezentuje swoje pierwsze kamery słoneczne 4K obsługujące technologię Ultra HD. Wraz z ich premierą marka ustanawia nowe standardy w sektorze inteligentnych kamer, oferując innowacyjny design i funkcje oparte o przyjazne środowisku i odpowiedzialne rozwiązania technologiczne. Kamery słoneczne 4K są przeznaczone do dużych przestrzeni na zewnątrz, gdzie dostęp do zasilania stanowi wyzwanie dla właścicieli domów i małych firm. Zapewniają one większą wydajność niż wiele tradycyjnych opcji przewodowych, ale przy znacznie niższych kosztach instalacji, zasilania i pracy.

Nowa seria obejmuje trzy główne modele kamer: EB5 4K i CB5 4K, które w swojej konstrukcji są zintegrowane z wydajnymi panelami słonecznymi oraz BC1c 4K, ulepszoną wersję bestsellerowej kamery EZVIZ eLife, która jest zasilana dodatkowym panelem słonecznym. Dzięki wyjątkowej jakości obrazu w ultra HD 4K, wszystkie trzy modele wpisują się w ideę „bezobsługowego, zautomatyzowanego bezpieczeństwa” – są jednymi z pierwszych, które korzystają z unikalnego trybu „Always-on Video” (EZVIZ AOV), zapewniając ciągłe obrazowanie 24/7 w bardziej inteligentny sposób, bez obciążania baterii i przestrzeni dyskowej.

 „Bazując na sukcesie naszych kamer bateryjnych, nowa seria urządzeń monitorujących od EZVIZ spełnia różnorodne potrzeby użytkowników. Eliminujemy problem zwisających kabli, słabej jakości obrazu oraz konieczności subskrypcji dla zaawansowanych funkcji wykrywania. Zadbaliśmy również o to, by baterie wymagały rzadszego ładowania. Nasze urządzenia są jednymi z najinteligentniejszych na rynku, dzięki wbudowanym układom AI i rozwiniętej technologii EZVIZ AOV. Dbając o środowisko i konsumentów szukających zrównoważonych technologii, włączyliśmy je również do naszej inicjatywy EZVIZ Green.” – komentuje Ewa Tokarska, Specjalista ds. Marketingu EZVIZ.

Czas na inteligentny obraz Ultra HD

Kiedy mówimy o wymaganiach użytkowników dotyczących bezpieczeństwa na zewnątrz, dwie rzeczy są najważniejsze: korzystanie z wyraźnego obrazu i wykrywanie potencjalnych zagrożeń. Kamery słoneczne 4K od EZVIZ doskonale spełniają oba te aspekty. Ich najwyższej klasy obiektywy 4K pozwalają dostrzec najdrobniejsze szczegóły w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Wbudowane reflektory, nawet w warunkach słabego oświetlenia, pomagają uzyskać kolorowe i pełne szczegółów nagrania.

Jednak to nie wszystko. Kamery działają jak oddany stróż, któremu nie umknie najmniejszy szczegół. Rejestrują nie tylko filmy aktywowane ruchem, ale także automatycznie budzą się w trybie AOV w określonych odstępach czasu, aby nagrać ciągłe obrazy tego, co aktualnie dzieje się na zewnątrz. Bez względu na to, czy jest to nieoczekiwany gość, czy pojazd przejeżdżający obok, kamery dostarczają powiadomienia w czasie rzeczywistym, bez dodatkowych kosztów.

Tak potężne możliwości wizyjne oraz wykrywania wspierane są wysoką pojemnością pamięci. Użytkownicy mogą korzystać z bardzo dużych kart pamięci lokalnej o pojemności do 512 GB i polegać na technologii H.265, aby sprawnie kompresować i płynnie przesyłać pliki wideo 4K. Kamery obsługują również Wi-Fi 6, co poprawia stabilność połączenia internetowego w środowisku wielopomieszczeniowym przy przesyłaniu 4K z niską latencją.

Pełna ochrona zasilana przez promienie Słońca

Seria kamer EZVIZ, działających bezprzewodowo i zasilanych energią słoneczną, ma na celu pokrycie otwartych przestrzeni, które mogą być trudno dostępne dla konwencjonalnych kamer. Na przykład zaledwie dwie godziny bezpośredniego nasłonecznienia wystarczą, aby zasilić model EB5 lub CB5. Nawet w okresie deszczowym duże baterie zapewniają stabilną pracę przez maksymalnie 180 dni bez konieczności ładowania lub korzystania z energii słonecznej. Bez względu na to, czy właściciel domu chce zwiększyć bezpieczeństwo swojego podwórka, czy właściciel firmy potrzebuje monitorować duży teren, specjalnie zaprojektowane kamery umożliwiają szybką i elastyczną instalację bez pomocy profesjonalisty, oszczędzając czas i pieniądze użytkowników.

Warto zauważyć, że seria kamer słonecznych 4K jest teraz częścią EZVIZ Green, projektu obejmującego całą firmę, który odzwierciedla ciągłe wysiłki EZVIZ na rzecz ochrony planety. Oprócz zastosowania technologii słonecznej, kamery przyczyniają się również do planu ochrony lasów, tzw. EZVIZ Global Forest Plan. W 2024 roku dochód z zakupu urządzeń marki pomoże rolnikom z całego świata w uprawie zieleni, która promuje lokalną różnorodność biologiczną, zapewniając jednocześnie korzyści ekonomiczne.

„Proces projektowania zawsze zaczynamy od naszych użytkowników, dążąc tym samym do tego, aby nasze produkty zapewniały najwyższą wydajność i odpowiadały różnym scenariuszom zastosowania” – komentuje Ewa Tokarska. – „Na rynku pełnym opcji kamer zewnętrznych nasze produkty wyróżniają się przez pomysłowe zintegrowanie podstawowych potrzeb użytkownika w jednym wizjonerskim produkcie – ludzie chcą cieszyć się wyjątkową ochroną przy minimalnym wysiłku i dodatkowych korzyściach, o których nawet nie myślą” – dodaje ekspertka marki.

Kamery słoneczne 4K będą wkrótce dostępne do zakupu na stronach sieci Media Expert i Eltrox i innych autoryzowanych sprzedawców. Odwiedź stronę w https://www.ezviz.com/pl, aby uzyskać więcej informacji.

Więcej o druku i branży

Obecny rozwój technologii pozwala na naprawdę wiele. Przykładem są wszelkie techniki nanoszenia druku. Mało kto wie, że druk cyfrowy to jedna z najbardziej popularnych metod druku. Dlaczego? Bo dzięki niej można sobie pozwolić na druk małoformatowy, często używany w np. produkcji materiałów typowo reklamowych. Można zaliczyć do nich wizytówki, ulotki, etykiety, broszury, katalogi, nadruki.

Współczesne maszyny w druku cyfrowego pracują zgodnie z technologią elektrofotograficzną (inaczej laserową). Oznacza to, że zamiast typowej matrycy tego rodzaju sprzęt wykorzystuje specjalistyczny cylinder, znany w węższych kręgach jako fotoreceptor. Maszyna pokryta jest odpowiednią warstwą światłoczułą, która dzięki wiązce laserowej tworzy jeszcze nie wywołany obraz. Dopiero za pomocą tonera maszyna nanosi obraz na specjalnie przygotowany nośnik, taki jak folię lub papier, a następnie zespala go termicznie.

Wykonane tą metodą wydruki pozwalają na natychmiastową dalszą obróbkę. Ponadto mogą być realizowane w atrakcyjnych cenach nawet przy bardzo niskich nakładach. Można wykorzystać druk cyfrowy do przeróżnych projektów o różnych gramaturach. W dodatku technologia druku cyfrowego pozwala na wykorzystanie personalizacji - czyli na druk kolorowy lub na umieszczanie na wydrukach konkretnych danych. Jakość i szybkość wydruków cyfrowych jest obecnie coraz lepsza, na miarę druku offsetowego.

Drukarnia cyfrowa to ta prostsza technika druku. Trzeba powiedzieć, że drukowanie w technologii offsetowej jest o wiele bardziej skomplikowane. Projekt graficzny musi być wcześniej naświetlony najczęściej na fotonaświetlarce i na blachach drukarskich. Każda blacha to odpowiednio jeden z kolorów CMYK. Następnie blachy umieszcza się w maszynie i odpowiednio pozycjonuje. Specjalista nakłada farbę drukarską i dopiero wtedy może zacząć drukować pierwszą kopię projektu, jednak najczęściej po skończonej pracy wyrzuca je do śmieci, bo ciężko o idealny wydruk za pierwszym razem.

To właśnie dlatego drukarz najpierw ogląda pierwsze kopie i wprowadza poprawki, czyli korektę kolorów (jeśli klient chce druk kolorowy), pasowania i reszty ustawień. Całościowy proces jest dość czasochłonny, choć z drugiej strony wszystko zależy od sprzętu. Nowoczesne maszyny offsetowe automatyzują wszystkie te kroki, jednak w nieco starszych modelach wszystko od początku do końca trzeba wykonywać ręcznie.

Warto dodać, że zanim maszyna zacznie dobrze drukować, to drukarnia offsetowa musi często wydrukować nawet kilkadziesiąt kopii jednego materiału. Przekładając to na koszta uruchomienie procesu druku offsetowego to dość spory wydatek.

Wybór właściwego wariantu wydruku może sprawić wiele problemów, ponieważ część osób zlecających profesjonalny wydruk zupełnie nie orientuje się, na czym polegają obie techniki druku.

W przypadku tradycyjnego druku cyfrowego cały proces polega na naświetlaniu wałka z warstwą fotoprzewodzącą, do której w miejscach gdzie mamy uzyskać obraz podczepiają się drobinki toneru, by następnie podczas przenoszenia na docelowy nośnik (papier) uzyskać wierne odwzorowanie oryginału.

Natomiast wydruk w technologii offsetowej jest znacznie bardziej zaawansowany. Obraz jest w pierwszej kolejności naświetlany na naświetlarce CTP. Kolejno jest przenoszony z płaskiej formy na podłoże drukarskie. Uruchomienie procesu drukarskiego to dość spory koszt w porównaniu z drukiem cyfrowym.

Co ważne, chociaż wiele osób nie zauważa tej różnicy, w druku offsetowym – ze względu na trwałe naświetlanie obrazu na płaskiej powierzchni – nie ma możliwości wprowadzenia zmian w projekcie w trakcie rozpoczętego procesu wydruku.

Biorąc pod uwagę cenę, droższym rozwiązaniem jest druk offsetowy. Wynika to właśnie z wykorzystywanej technologii. Dlatego też ten rodzaj wydruku jest opłacalny przy masowym druku tego samego projektu. Tutaj jednak pojawia się pytanie, kiedy możemy mówić o wydruku masowym. Wszystko zależy tak naprawdę od kilku parametrów – nie tylko ilości drukowanych egzemplarzy, ale przede wszystkim od jego formatu czy ewentualnego uszlachetnienia. Wykorzystanie druku cyfrowego czy offsetowego to zwykła kalkulacja oparta na formacie projektu, czasie jego realizacji i jakości wydruku. Przykładowo: wydruk projektu w formacie A3 w nakładzie 200 szt. na papierze kredowym będzie tańszy w przypadku offsetu. Z drugiej strony karty w formacie DL i nakładzie 1000 szt. opłaca się wydrukować cyfrowo. Jak widać, w przypadku wydruku cyfrowego i offsetowego, nakład jest pojęciem względnym. Patrząc jednak na kwestię kosztów z drugiej strony, jeśli planujesz wydruk wysokonakładowy, to właśnie offset będzie najbardziej optymalnym – zarówno jakościowo, jak i cenowo – rozwiązaniem.

 Offset ma najwyższą rozdzielczość wydruku spośród wszystkich możliwych technologii, a jej wartość może wynieść nawet 4800 dpi. Tyle teorii, gdyż w praktyce zalecaną rozdzielczością wydruków jest wartość 300 dpi, która zapewnia odpowiednią ostrość wydruku.

Obecny rozwój technologii pozwala na naprawdę wiele. Przykładem są wszelkie techniki nanoszenia druku. Mało kto wie, że druk cyfrowy to jedna z najbardziej popularnych metod druku. Dlaczego? Bo dzięki niej można sobie pozwolić na druk małoformatowy, często używany w np. produkcji materiałów typowo reklamowych. Można zaliczyć do nich wizytówki, ulotki, etykiety, broszury, katalogi, nadruki.

Współczesne maszyny w druku cyfrowego pracują zgodnie z technologią elektrofotograficzną (inaczej laserową). Oznacza to, że zamiast typowej matrycy tego rodzaju sprzęt wykorzystuje specjalistyczny cylinder, znany w węższych kręgach jako fotoreceptor. Maszyna pokryta jest odpowiednią warstwą światłoczułą, która dzięki wiązce laserowej tworzy jeszcze nie wywołany obraz. Dopiero za pomocą tonera maszyna nanosi obraz na specjalnie przygotowany nośnik, taki jak folię lub papier, a następnie zespala go termicznie.

Wykonane tą metodą wydruki pozwalają na natychmiastową dalszą obróbkę. Ponadto mogą być realizowane w atrakcyjnych cenach nawet przy bardzo niskich nakładach. Można wykorzystać druk cyfrowy do przeróżnych projektów o różnych gramaturach. W dodatku technologia druku cyfrowego pozwala na wykorzystanie personalizacji - czyli na druk kolorowy lub na umieszczanie na wydrukach konkretnych danych. Jakość i szybkość wydruków cyfrowych jest obecnie coraz lepsza, na miarę druku offsetowego.

Drukarnia cyfrowa to ta prostsza technika druku. Trzeba powiedzieć, że drukowanie w technologii offsetowej jest o wiele bardziej skomplikowane. Projekt graficzny musi być wcześniej naświetlony najczęściej na fotonaświetlarce i na blachach drukarskich. Każda blacha to odpowiednio jeden z kolorów CMYK. Następnie blachy umieszcza się w maszynie i odpowiednio pozycjonuje. Specjalista nakłada farbę drukarską i dopiero wtedy może zacząć drukować pierwszą kopię projektu, jednak najczęściej po skończonej pracy wyrzuca je do śmieci, bo ciężko o idealny wydruk za pierwszym razem.

To właśnie dlatego drukarz najpierw ogląda pierwsze kopie i wprowadza poprawki, czyli korektę kolorów (jeśli klient chce druk kolorowy), pasowania i reszty ustawień. Całościowy proces jest dość czasochłonny, choć z drugiej strony wszystko zależy od sprzętu. Nowoczesne maszyny offsetowe automatyzują wszystkie te kroki, jednak w nieco starszych modelach wszystko od początku do końca trzeba wykonywać ręcznie.

Warto dodać, że zanim maszyna zacznie dobrze drukować, to drukarnia offsetowa musi często wydrukować nawet kilkadziesiąt kopii jednego materiału. Przekładając to na koszta uruchomienie procesu druku offsetowego to dość spory wydatek.

Leave a Comment