EZVIZ wkracza w erę „4K Solar” wraz z zestawem nowych kamer bateryjnych do użytku zewnętrznego: EB5 4K, CB5 4K oraz BC1c 4K

EZVIZ, światowy lider w dziedzinie inteligentnego bezpieczeństwa domowego, z dumą prezentuje swoje pierwsze kamery słoneczne 4K obsługujące technologię Ultra HD. Wraz z ich premierą marka ustanawia nowe standardy w sektorze inteligentnych kamer, oferując innowacyjny design i funkcje oparte o przyjazne środowisku i odpowiedzialne rozwiązania technologiczne. Kamery słoneczne 4K są przeznaczone do dużych przestrzeni na zewnątrz, gdzie dostęp do zasilania stanowi wyzwanie dla właścicieli domów i małych firm. Zapewniają one większą wydajność niż wiele tradycyjnych opcji przewodowych, ale przy znacznie niższych kosztach instalacji, zasilania i pracy.

Nowa seria obejmuje trzy główne modele kamer: EB5 4K i CB5 4K, które w swojej konstrukcji są zintegrowane z wydajnymi panelami słonecznymi oraz BC1c 4K, ulepszoną wersję bestsellerowej kamery EZVIZ eLife, która jest zasilana dodatkowym panelem słonecznym. Dzięki wyjątkowej jakości obrazu w ultra HD 4K, wszystkie trzy modele wpisują się w ideę „bezobsługowego, zautomatyzowanego bezpieczeństwa” – są jednymi z pierwszych, które korzystają z unikalnego trybu „Always-on Video” (EZVIZ AOV), zapewniając ciągłe obrazowanie 24/7 w bardziej inteligentny sposób, bez obciążania baterii i przestrzeni dyskowej.

 „Bazując na sukcesie naszych kamer bateryjnych, nowa seria urządzeń monitorujących od EZVIZ spełnia różnorodne potrzeby użytkowników. Eliminujemy problem zwisających kabli, słabej jakości obrazu oraz konieczności subskrypcji dla zaawansowanych funkcji wykrywania. Zadbaliśmy również o to, by baterie wymagały rzadszego ładowania. Nasze urządzenia są jednymi z najinteligentniejszych na rynku, dzięki wbudowanym układom AI i rozwiniętej technologii EZVIZ AOV. Dbając o środowisko i konsumentów szukających zrównoważonych technologii, włączyliśmy je również do naszej inicjatywy EZVIZ Green.” – komentuje Ewa Tokarska, Specjalista ds. Marketingu EZVIZ.

Czas na inteligentny obraz Ultra HD

Kiedy mówimy o wymaganiach użytkowników dotyczących bezpieczeństwa na zewnątrz, dwie rzeczy są najważniejsze: korzystanie z wyraźnego obrazu i wykrywanie potencjalnych zagrożeń. Kamery słoneczne 4K od EZVIZ doskonale spełniają oba te aspekty. Ich najwyższej klasy obiektywy 4K pozwalają dostrzec najdrobniejsze szczegóły w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Wbudowane reflektory, nawet w warunkach słabego oświetlenia, pomagają uzyskać kolorowe i pełne szczegółów nagrania.

Jednak to nie wszystko. Kamery działają jak oddany stróż, któremu nie umknie najmniejszy szczegół. Rejestrują nie tylko filmy aktywowane ruchem, ale także automatycznie budzą się w trybie AOV w określonych odstępach czasu, aby nagrać ciągłe obrazy tego, co aktualnie dzieje się na zewnątrz. Bez względu na to, czy jest to nieoczekiwany gość, czy pojazd przejeżdżający obok, kamery dostarczają powiadomienia w czasie rzeczywistym, bez dodatkowych kosztów.

Tak potężne możliwości wizyjne oraz wykrywania wspierane są wysoką pojemnością pamięci. Użytkownicy mogą korzystać z bardzo dużych kart pamięci lokalnej o pojemności do 512 GB i polegać na technologii H.265, aby sprawnie kompresować i płynnie przesyłać pliki wideo 4K. Kamery obsługują również Wi-Fi 6, co poprawia stabilność połączenia internetowego w środowisku wielopomieszczeniowym przy przesyłaniu 4K z niską latencją.

Pełna ochrona zasilana przez promienie Słońca

Seria kamer EZVIZ, działających bezprzewodowo i zasilanych energią słoneczną, ma na celu pokrycie otwartych przestrzeni, które mogą być trudno dostępne dla konwencjonalnych kamer. Na przykład zaledwie dwie godziny bezpośredniego nasłonecznienia wystarczą, aby zasilić model EB5 lub CB5. Nawet w okresie deszczowym duże baterie zapewniają stabilną pracę przez maksymalnie 180 dni bez konieczności ładowania lub korzystania z energii słonecznej. Bez względu na to, czy właściciel domu chce zwiększyć bezpieczeństwo swojego podwórka, czy właściciel firmy potrzebuje monitorować duży teren, specjalnie zaprojektowane kamery umożliwiają szybką i elastyczną instalację bez pomocy profesjonalisty, oszczędzając czas i pieniądze użytkowników.

Warto zauważyć, że seria kamer słonecznych 4K jest teraz częścią EZVIZ Green, projektu obejmującego całą firmę, który odzwierciedla ciągłe wysiłki EZVIZ na rzecz ochrony planety. Oprócz zastosowania technologii słonecznej, kamery przyczyniają się również do planu ochrony lasów, tzw. EZVIZ Global Forest Plan. W 2024 roku dochód z zakupu urządzeń marki pomoże rolnikom z całego świata w uprawie zieleni, która promuje lokalną różnorodność biologiczną, zapewniając jednocześnie korzyści ekonomiczne.

„Proces projektowania zawsze zaczynamy od naszych użytkowników, dążąc tym samym do tego, aby nasze produkty zapewniały najwyższą wydajność i odpowiadały różnym scenariuszom zastosowania” – komentuje Ewa Tokarska. – „Na rynku pełnym opcji kamer zewnętrznych nasze produkty wyróżniają się przez pomysłowe zintegrowanie podstawowych potrzeb użytkownika w jednym wizjonerskim produkcie – ludzie chcą cieszyć się wyjątkową ochroną przy minimalnym wysiłku i dodatkowych korzyściach, o których nawet nie myślą” – dodaje ekspertka marki.

Kamery słoneczne 4K będą wkrótce dostępne do zakupu na stronach sieci Media Expert i Eltrox i innych autoryzowanych sprzedawców. Odwiedź stronę w https://www.ezviz.com/pl, aby uzyskać więcej informacji.

Więcej o druku i branży

Być może wydaje Ci się, że offset jest jedyną techniką drukarską gwarantującą wysoką jakość wydruku. Jednak się mylisz. Druk cyfrowy zrealizowany w profesjonalnej drukarni pozwoli Ci uzyskać jakość wydruku niemal identyczną jak jakość wydruku offsetowego. Jednak ten wariant powinieneś wybrać w dwóch sytuacjach: kiedy zależy Ci na niskim koszcie druku małego i średniego nakładu lub gdy chcesz wydrukować projekt w bardzo krótkim czasie. Druk cyfrowy jest opłacalny przy drukowaniu nawet jednego egzemplarza projektu. Brak konieczności uruchamiania skomplikowanego procesu produkcyjnego sprawia, że Twoja ulotka może być wydrukowana niemal „od ręki”.

Wybierając rodzaj druku, powinieneś kierować się nie tylko jego nakładem czy czasem realizacji. Aby projekt spełnił Twoje oczekiwania, technologia wydruku powinna być dobrana do jego parametrów.

Jednym z nich jest gramatura papieru. Jeśli grubość wybranego przez ciebie arkusza nie przekracza 270 g/, bez obaw możesz zastosować druk cyfrowy. Pamiętaj jednak, że drukarka cyfrowa jest w stanie drukować jedynie na podłożach dość elastycznych. W przypadku sztywniejszego arkusza lepszym rozwiązaniem będzie offset.

Kolejną kwestią warunkującą zastosowanie określonej techniki druku jest format wydruku. Druk cyfrowy zalecany jest do drukowania projektów mniejszych rozmiarów, np.: ulotek, wizytówek, agend konferencyjnych, zaproszeń czy krótkich serii katalogów. Maksymalny format projektu w tym wariancie druku to A3+. Jeśli chcesz wydrukować swój projekt w większym formacie, powinieneś wybrać offset. Ta technika druku doskonale się sprawdza w przypadku wydruku książek, gazet, prospektów czy map. Pamiętaj jednak, że technologie druku cały czas postępują. Na targach branżowych już pojawiają się maszyny do druku cyfrowego obsługujące formaty B2 i B1. Pojawienie się ich w parkach maszynowych polskich drukarni jest kwestią czasu…

Ostatnią rzeczą wpływającą na wybór techniki wydruku jest to, czy przygotowany projekt graficzny ma zostać jedynie powielony czy w trakcie drukowania będą wprowadzane do niego zmiany. Offset działa trochę jak kalka – jeden wzór jest odbijany na każdym z egzemplarzy. Dlatego jeżeli zamierzasz personalizować wydruk, to wówczas musisz wybrać druk cyfrowy. Ta technika wykorzystywana jest chociażby w druku zmiennych danych, kiedy drukowane zaproszenie czy ulotka personalizowane są chociażby imieniem i nazwiskiem osoby, do której ma trafić. Oczywiście istnieje możliwość połączenia obu technologii druku w celu wykonania materiałów spersonalizowanych. Część ze zmiennymi danymi może być wówczas wydrukowana na cyfrze, a pozostała zawartość na offsecie. Innym rozwiązaniem jest również dodrukowanie personalizowanych elementów techniką cyfrową na wykonanych wcześniej na offsecie materiałach. Doświadczony drukarz pomoże wybrać najlepszy wariant personalizowanego wydruku dla Twojego projektu.

Efekt finalny zależy nie tylko od rodzaju druku, który wybierzemy, ale także od pozostałych parametrów, przede wszystkim odpowiedniej gramatury papieru. Jeżeli zdecydujemy się na cienkie, wręcz przezroczyste kartki, niestety musimy liczyć się z tym, że wydruk będzie przebijał na drugą stronę, a papier może szybko ulec zniszczeniu, np. przez gniecenie. Kolejny ważny aspekt to format wydruku. Druk cyfrowy idealnie sprawdzi się przy mniejszych realizacjach, a druk offsetowy przy większych. Warto wziąć pod uwagę również wybór odpowiedniej drukarni. Przed wyborem warto poczytać opinie w internecie i popytać znajomych. Jednym zdaniem: zróbmy porządny research, aby nie popełnić błędu, źle inwestując.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie „jaki druk jest lepszy - offsetowy czy cyfrowy”, gdyż wszystko zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań.

Główną zaletą druku cyfrowego jest fakt, że jego technologia umożliwia wydruk bezpośrednio z pliku w wersji elektronicznej – najczęściej zapisane w formacie PDF, a nierzadko też doc. A to sprawia, że wykorzystanie druku cyfrowego w realizacji konkretnych zleceń możliwe jest można powiedzieć, niemalże od ręki. Z racji na niezbyt wysokie wymagania co do nośnika, przygotowanie materiału do druku jest tanie i krótkie - oczywiście w zależności od nakładów. Przeszkodą może być jednak wielkość, czyli gramatura papieru i format danego projektu. Druk cyfrowy stosuje się najczęściej do wydrukowania projektów o maksymalnej wielkości A3+ - a to zamyka się w obrębie wizytówek, ulotek oraz broszur, których grubość nie przekracza 300g/m2.

Druk offsetowy jest bardziej skomplikowaną i droższą technologią, to opłacalną tylko w zleceniach masowych. W przeciwieństwie do druku cyfrowego druk offsetowy uniemożliwia na zmiany "na bieżąco”. Jednak druk offsetowy to przede wszystkim znakomita jakość – wszystko dzięki rozdzielczości do 4800dpi. A to sprawia, że wysokonakładowe bezproblemowo można wydrukować w niskiej cenie jednostkowej. Druk offsetowy to również większa ilość dostępnych kolorów. Nie jest to jednak typowe koło CMYK, a wzornik pantone, który zawiera w sobie m.in. odcienie złota i srebra, co może dać niesamowite rezultaty zwłaszcza w wymagających projektach.

Wybór może być trudny. Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz. Obecnie jakość wydruków zarówno w technice cyfrowej, jak i offsetowej jest na zbliżonym poziomie. Druk cyfrowy jest bardziej wyrazisty, tańszy i szybszy przy mniejszych nakładach. A same wydruki można pozyskać od ręki. Zaletą jest też fakt, że poprawki można wprowadzać w czasie rzeczywistym. Z drugiej strony druk offsetowy to gwarant najwyższej jakości. To również o wiele lepsze możliwości kolorystyczne, a także wierniejsze oddanie barw i półtonów. Minusem jest jednak wolny czas pracy i konieczność początkowego "rozgrzania" maszyny, jednak możliwość druku na wielu materiałach o różnych gramaturach wybacza tą wadę.

Być może wydaje Ci się, że offset jest jedyną techniką drukarską gwarantującą wysoką jakość wydruku. Jednak się mylisz. Druk cyfrowy zrealizowany w profesjonalnej drukarni pozwoli Ci uzyskać jakość wydruku niemal identyczną jak jakość wydruku offsetowego. Jednak ten wariant powinieneś wybrać w dwóch sytuacjach: kiedy zależy Ci na niskim koszcie druku małego i średniego nakładu lub gdy chcesz wydrukować projekt w bardzo krótkim czasie. Druk cyfrowy jest opłacalny przy drukowaniu nawet jednego egzemplarza projektu. Brak konieczności uruchamiania skomplikowanego procesu produkcyjnego sprawia, że Twoja ulotka może być wydrukowana niemal „od ręki”.

Wybierając rodzaj druku, powinieneś kierować się nie tylko jego nakładem czy czasem realizacji. Aby projekt spełnił Twoje oczekiwania, technologia wydruku powinna być dobrana do jego parametrów.

Jednym z nich jest gramatura papieru. Jeśli grubość wybranego przez ciebie arkusza nie przekracza 270 g/, bez obaw możesz zastosować druk cyfrowy. Pamiętaj jednak, że drukarka cyfrowa jest w stanie drukować jedynie na podłożach dość elastycznych. W przypadku sztywniejszego arkusza lepszym rozwiązaniem będzie offset.

Kolejną kwestią warunkującą zastosowanie określonej techniki druku jest format wydruku. Druk cyfrowy zalecany jest do drukowania projektów mniejszych rozmiarów, np.: ulotek, wizytówek, agend konferencyjnych, zaproszeń czy krótkich serii katalogów. Maksymalny format projektu w tym wariancie druku to A3+. Jeśli chcesz wydrukować swój projekt w większym formacie, powinieneś wybrać offset. Ta technika druku doskonale się sprawdza w przypadku wydruku książek, gazet, prospektów czy map. Pamiętaj jednak, że technologie druku cały czas postępują. Na targach branżowych już pojawiają się maszyny do druku cyfrowego obsługujące formaty B2 i B1. Pojawienie się ich w parkach maszynowych polskich drukarni jest kwestią czasu…

Ostatnią rzeczą wpływającą na wybór techniki wydruku jest to, czy przygotowany projekt graficzny ma zostać jedynie powielony czy w trakcie drukowania będą wprowadzane do niego zmiany. Offset działa trochę jak kalka – jeden wzór jest odbijany na każdym z egzemplarzy. Dlatego jeżeli zamierzasz personalizować wydruk, to wówczas musisz wybrać druk cyfrowy. Ta technika wykorzystywana jest chociażby w druku zmiennych danych, kiedy drukowane zaproszenie czy ulotka personalizowane są chociażby imieniem i nazwiskiem osoby, do której ma trafić. Oczywiście istnieje możliwość połączenia obu technologii druku w celu wykonania materiałów spersonalizowanych. Część ze zmiennymi danymi może być wówczas wydrukowana na cyfrze, a pozostała zawartość na offsecie. Innym rozwiązaniem jest również dodrukowanie personalizowanych elementów techniką cyfrową na wykonanych wcześniej na offsecie materiałach. Doświadczony drukarz pomoże wybrać najlepszy wariant personalizowanego wydruku dla Twojego projektu.

Efekt finalny zależy nie tylko od rodzaju druku, który wybierzemy, ale także od pozostałych parametrów, przede wszystkim odpowiedniej gramatury papieru. Jeżeli zdecydujemy się na cienkie, wręcz przezroczyste kartki, niestety musimy liczyć się z tym, że wydruk będzie przebijał na drugą stronę, a papier może szybko ulec zniszczeniu, np. przez gniecenie. Kolejny ważny aspekt to format wydruku. Druk cyfrowy idealnie sprawdzi się przy mniejszych realizacjach, a druk offsetowy przy większych. Warto wziąć pod uwagę również wybór odpowiedniej drukarni. Przed wyborem warto poczytać opinie w internecie i popytać znajomych. Jednym zdaniem: zróbmy porządny research, aby nie popełnić błędu, źle inwestując.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie „jaki druk jest lepszy - offsetowy czy cyfrowy”, gdyż wszystko zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań.

Leave a Comment