HERTZ Corporate Car Sharing nagrodzony

Car sharing w organizacji to system wspólnego korzystania z auta służbowego. Jego główną przewagą jest bezproblemowa rezerwacja i bezkluczykowe użytkowanie samochodu za pomocą aplikacji w telefonie. Do lamusa odeszły wynajmy zapisywane w tabelce w Excelu lub w zeszycie oraz komplikacje związane z przekazywaniem kluczyków.

Współdzielenie pojazdów we flocie daje firmie szereg korzyści, jest też bardzo atrakcyjne dla pracowników. To sprawia, że firmowy car sharing staje się interesującym benefitem pracowniczym, który podnosi notowania firmy w oczach osób szukających pracy, jak i tych już w niej zatrudnionych.

Car sharing w firmie – na czym polega?

Jedną z wiodących na rynku firm oferujących współdzielone auta służbowe jest HERTZ Polska, który należy do czołówki branży wynajmu samochodów w Polsce. To właśnie usługa flotowaHERTZ Corporate Car Sharingzdobyła w czerwcu prestiżową w branży nagrodę Fleet Derby 2023, otrzymując w kategorii „car sharing” największą ilość głosów od osób zarządzających flotami samochodowymi.

HERTZ CCS umożliwia pracownikom sprawne rezerwowanie i użytkowanie współdzielonego auta służbowegomówi Paweł Piórkowski, Prezes Zarządu firmy Motorent, reprezentującej HERTZ Polska. – Cały proces obsługuje intuicyjna aplikacja, która pozwala wynająć samochód do celów służbowych, jak też prywatnych, co jest coraz bardziej istotnym benefitem pracowniczym. Natomiast dla firmy to gwarancja, że pojazd jest najbardziej efektywnie wykorzystywany w celu, do jakiego został przeznaczony w organizacji. Współdzielone przez wiele osób auto jest używane dokładnie wtedy, kiedy pracownicy go potrzebują i cały czas pracuje dla firmy. A w pełni zautomatyzowana kontrola przejazdów służbowych ułatwia do maksimum zarządzanie wynajmowanymi samochodami.

Zainteresowanie usługą car sharingu rośnie w Polsce od kilku lat, znaczne przyspieszenie odnotowując w trakcie pandemii Covid. Z jednej strony pracownicy ze względu na swoje zdrowie rezygnowali wówczas z przejazdów komunikacją miejską na rzecz samochodu, z drugiej strony zdalny tryb pracy powodował, że część firmowej floty nie była użytkowana. Nowa sytuacja wymagała od firm wprowadzenia elastycznych rozwiązań w zarządzaniu flotą.

Usługa współdzielenia pojazdów służbowych jest odpowiedzią HERTZ na zmiany, jakie zaszły m.in. na rynku pracy ze względu na upowszechnienie się modelu pracy hybrydowej oraz z uwagi na nowe potrzeby pracodawców i użytkowników aut, którzy przykładają coraz większą wagę do rozwiązań prośrodowiskowych komentuje Jacek Sosnowski, Retail & New Business Manager, a zarazem twórca CCS w HERTZ Polska.

Warto dodać, że w ramach usługi CCS, obok możliwości współdzielenia aut konwencjonalnych, HERTZ oferuje również samochody elektryczne, co daje kolejne korzyści, jak ograniczenie kosztów parkowania w płatnych strefach czy możliwość podróżowania buspasem.

Corporate Car Sharing jako benefit pracowniczy

Firmowy car sharing wpływa na wizerunek firmy jako takiej, której bliskie są rozwiązania ekologiczne. Sprawia też, że zatrudnienie w organizacji będzie atrakcyjne dla ludzi, którzy potrzebują samochodu okazjonalnie i możliwość wygodnego wynajmu przez aplikację, wprost z parkingu firmy, po preferencyjnych stawkach, będzie dla nich ważnym argumentem za podjęciem lub kontynuowaniem pracy. Może to pozytywnie działać zarówno w małej, jak i dużej firmie.

Ciekawym elementem usługi HERTZ Corporate Car Sharing jest fakt, że zawiera opcję rezerwacji w czasie prywatnym: po pracy lub na weekendmówi Jacek Sosnowski. – Działa to tak, że w aplikacji zarejestrowane są karty płatnicze i wyjazdy służbowe podpięte są pod karty firmowe, a wynajmy prywatne – pod karty prywatne. Oprócz przywileju wynajmu auta poza pracą, CCS z aplikacją umożliwia działowi HR wiele innych opcji benefitowych, np. nagroda dla pracownika w postaci wynajmu samochodu w czasie prywatnym, premia w formie zasilenia konta pracownika na karcie środkami na CCS, czy też całkowite finansowanie przez firmę wynajmów prywatnych.

Z obserwacji rynku i naszego wewnętrznego doświadczenia – ponieważ pracownicy HERTZ również korzystają z firmowej usługi CCS – możemy potwierdzić, że młodzi ludzie korzystają z takich udogodnień w sposób naturalny. Technologia cyfrowa i współdzielenie pojazdów takich jak hulajnogi, rowery czy samochody do wynajęcia towarzyszą im w codziennym życiu, nie mają potrzeby posiadania samochodu na własność, dlatego korporacyjny car sharing jest dla nich normalnym, praktycznym i wygodnym wyborem. Dla młodych osób takie rozwiązanie w firmie to wyraźna zachęta.

Car sharing to także świetny benefit pracowniczy w odbiorze pracowników spoza działów, które standardowo korzystają z przywileju posiadania aut z racji obowiązków służbowych, jak dział handlowy czy marketing. Dla pracowników IT, księgowości, czy trudno dostępnych w ostatnich czasach pracowników produkcji i magazynierów, którzy na ogół nie mają dostępu do służbowych samochodów, może to być istotny atut przekonujący do danego miejsca pracy.

Usługę HERTZ Corporate Car Sharing można poznać biorąc udział w audycie elektromobilności „Gotowi na elektryka z HERTZ” (https://HERTZpoland.pl/elektryfikacjafloty/). Program, który ma trwać do końca 2023 roku, umożliwia organizacjom przetestowanie samochodów elektrycznych we własnym środowisku firmowym, a korzystanie z wypożyczonych aut odbywa się właśnie na zasadach współdzielenia przy użyciu aplikacji HERTZ CCS.

Więcej o druku i branży

Jeżeli na co dzień drukujemy bardzo dużo i tym samym potrzebne nam są wysokiej jakości wydruki, nie powinniśmy zapominać o tym, że decydując się na zakup swojego własnego urządzenia, nie będzie to dla nas zbyt opłacalne. Warto więc w tym przypadku wybrać renomowaną drukarnię cyfrową, gdzie tak naprawdę bardzo szybko będziemy mogli zrealizować wszystkie niezbędne projekty.

Przede wszystkim nie powinniśmy zapominać o tym, że bardzo ważne jest aby wybrana przez nas firma posiadała bardzo duże doświadczenie na rynku. Jest to istotne, ponieważ tylko dzięki temu będziemy mieć pewność, że pracownicy będą mogli nam pomóc wykonać nawet najbardziej skomplikowane projekty. Jest to bardzo ważne, ponieważ często w wielu przypadkach może okazać się, że drukarnie cyfrowe nie podejmą się takiego rozwiązania. O czym jeszcze w tym przypadku pamiętać?

Oczywiście tutaj liczy się także wysoka jakość wydruku. W szczególności jeżeli nasze zlecenie dotyczy między innymi wizytówek lub też folderów reklamowych, które będą również kolejno przekazywane do naszych klientów, nie możemy oszczędzać właśnie na takich parametrach. To w dużej mierze wpływa na renomę naszej firmy, dlatego drukarnia cyfrowa, która będzie w stanie wydrukować nam wysokiej jakości projekty jest naprawdę potrzebna.

Warto pamiętać, że bardzo dużym błędem jest kierowanie się ceną podczas wyboru drukarni. Oczywiście jeżeli zależy nam na wspomnianej wcześniej jakości, nie zapłacimy za taką usługę mało. Coraz więcej osób wycofuje się z naprawdę pięknie wykonanych projektów na rzecz tańszych drukarni. Jeżeli ma to być nasza reklama, nie powinniśmy wybierać taniej firmy.

Obecny rozwój technologii pozwala na naprawdę wiele. Przykładem są wszelkie techniki nanoszenia druku. Mało kto wie, że druk cyfrowy to jedna z najbardziej popularnych metod druku. Dlaczego? Bo dzięki niej można sobie pozwolić na druk małoformatowy, często używany w np. produkcji materiałów typowo reklamowych. Można zaliczyć do nich wizytówki, ulotki, etykiety, broszury, katalogi, nadruki.

Współczesne maszyny w druku cyfrowego pracują zgodnie z technologią elektrofotograficzną (inaczej laserową). Oznacza to, że zamiast typowej matrycy tego rodzaju sprzęt wykorzystuje specjalistyczny cylinder, znany w węższych kręgach jako fotoreceptor. Maszyna pokryta jest odpowiednią warstwą światłoczułą, która dzięki wiązce laserowej tworzy jeszcze nie wywołany obraz. Dopiero za pomocą tonera maszyna nanosi obraz na specjalnie przygotowany nośnik, taki jak folię lub papier, a następnie zespala go termicznie.

Wykonane tą metodą wydruki pozwalają na natychmiastową dalszą obróbkę. Ponadto mogą być realizowane w atrakcyjnych cenach nawet przy bardzo niskich nakładach. Można wykorzystać druk cyfrowy do przeróżnych projektów o różnych gramaturach. W dodatku technologia druku cyfrowego pozwala na wykorzystanie personalizacji - czyli na druk kolorowy lub na umieszczanie na wydrukach konkretnych danych. Jakość i szybkość wydruków cyfrowych jest obecnie coraz lepsza, na miarę druku offsetowego.

Drukarnia cyfrowa to ta prostsza technika druku. Trzeba powiedzieć, że drukowanie w technologii offsetowej jest o wiele bardziej skomplikowane. Projekt graficzny musi być wcześniej naświetlony najczęściej na fotonaświetlarce i na blachach drukarskich. Każda blacha to odpowiednio jeden z kolorów CMYK. Następnie blachy umieszcza się w maszynie i odpowiednio pozycjonuje. Specjalista nakłada farbę drukarską i dopiero wtedy może zacząć drukować pierwszą kopię projektu, jednak najczęściej po skończonej pracy wyrzuca je do śmieci, bo ciężko o idealny wydruk za pierwszym razem.

To właśnie dlatego drukarz najpierw ogląda pierwsze kopie i wprowadza poprawki, czyli korektę kolorów (jeśli klient chce druk kolorowy), pasowania i reszty ustawień. Całościowy proces jest dość czasochłonny, choć z drugiej strony wszystko zależy od sprzętu. Nowoczesne maszyny offsetowe automatyzują wszystkie te kroki, jednak w nieco starszych modelach wszystko od początku do końca trzeba wykonywać ręcznie.

Warto dodać, że zanim maszyna zacznie dobrze drukować, to drukarnia offsetowa musi często wydrukować nawet kilkadziesiąt kopii jednego materiału. Przekładając to na koszta uruchomienie procesu druku offsetowego to dość spory wydatek.

Wybór właściwego wariantu wydruku może sprawić wiele problemów, ponieważ część osób zlecających profesjonalny wydruk zupełnie nie orientuje się, na czym polegają obie techniki druku.

W przypadku tradycyjnego druku cyfrowego cały proces polega na naświetlaniu wałka z warstwą fotoprzewodzącą, do której w miejscach gdzie mamy uzyskać obraz podczepiają się drobinki toneru, by następnie podczas przenoszenia na docelowy nośnik (papier) uzyskać wierne odwzorowanie oryginału.

Natomiast wydruk w technologii offsetowej jest znacznie bardziej zaawansowany. Obraz jest w pierwszej kolejności naświetlany na naświetlarce CTP. Kolejno jest przenoszony z płaskiej formy na podłoże drukarskie. Uruchomienie procesu drukarskiego to dość spory koszt w porównaniu z drukiem cyfrowym.

Co ważne, chociaż wiele osób nie zauważa tej różnicy, w druku offsetowym – ze względu na trwałe naświetlanie obrazu na płaskiej powierzchni – nie ma możliwości wprowadzenia zmian w projekcie w trakcie rozpoczętego procesu wydruku.

Biorąc pod uwagę cenę, droższym rozwiązaniem jest druk offsetowy. Wynika to właśnie z wykorzystywanej technologii. Dlatego też ten rodzaj wydruku jest opłacalny przy masowym druku tego samego projektu. Tutaj jednak pojawia się pytanie, kiedy możemy mówić o wydruku masowym. Wszystko zależy tak naprawdę od kilku parametrów – nie tylko ilości drukowanych egzemplarzy, ale przede wszystkim od jego formatu czy ewentualnego uszlachetnienia. Wykorzystanie druku cyfrowego czy offsetowego to zwykła kalkulacja oparta na formacie projektu, czasie jego realizacji i jakości wydruku. Przykładowo: wydruk projektu w formacie A3 w nakładzie 200 szt. na papierze kredowym będzie tańszy w przypadku offsetu. Z drugiej strony karty w formacie DL i nakładzie 1000 szt. opłaca się wydrukować cyfrowo. Jak widać, w przypadku wydruku cyfrowego i offsetowego, nakład jest pojęciem względnym. Patrząc jednak na kwestię kosztów z drugiej strony, jeśli planujesz wydruk wysokonakładowy, to właśnie offset będzie najbardziej optymalnym – zarówno jakościowo, jak i cenowo – rozwiązaniem.

 Offset ma najwyższą rozdzielczość wydruku spośród wszystkich możliwych technologii, a jej wartość może wynieść nawet 4800 dpi. Tyle teorii, gdyż w praktyce zalecaną rozdzielczością wydruków jest wartość 300 dpi, która zapewnia odpowiednią ostrość wydruku.

Leave a Comment