Projekt katalogu

projekt katalogu

Foldery i katalogi reklamowe to rozpowszechniona i ceniona forma prezentacji oferty danego przedsiębiorstwa, która pozostawia dużą dowolność pod względem formatu, kształtu czy koncepcji realizacji.

A po co właściwie projekt katalogu?

Katalog jest jedną z najbardziej efektywnych form kontaktu z klientem. Odpowiednio zaprojektowany pozwala budować pozytywny wizerunek firmy. Starannie dobrana kolorystyka czy harmonijny projekt mogą nie tylko dostarczyć dodatkowych informacji o ofercie, ale przede wszystkim zapewnić klienta, że dana firma jest partnerem godnym zaufania.

Jak zaprojektować katalog?

Najlepiej skorzystać z usług doświadczonych firm, które w pierwszej kolejności przeprowadzą dokładny wywiad pozwalający określić indywidualne preferencje klienta, tematykę katalogu, a także wybrać odpowiedni sposób realizacji. Graficy na podstawie dostarczonych materiałów i zdjęć wykonują indywidualny projekt graficzny zgodny ze wcześniej ustalonymi wytycznymi. Wstępny projekt katalogu dostarczany jest klientowi do wglądu, dzięki czemu przed oddaniem do druku możliwe jest wprowadzenie ewentualnych zmian. Niektóre firmy przyjmują także gotowe projekty, które następnie jedynie przygotowują do druku.

Na co zwrócić uwagę?

Należy pamiętać, że katalog reklamowy jest ważnym elementem wizerunku firmy. Wykorzystane w nim zdjęcia powinny więc być możliwie jak najwyższej jakości, by oferta danego przedsiębiorstwa prezentowała się jak najlepiej. Równie ważną rolę odgrywają zamieszczone w katalogu teksty – nie powinny być zbyt długie i należy je pisać prostym językiem, zrozumiałym dla odbiorcy. Warto także, żeby projekt wyróżniał się na tle konkurencji, przykuwał uwagę niestandardową szatą graficzną, formatem czy kształtem.

Ile to kosztuje?

Koszt wykonania katalogu jest zależny od ilości pracy, która zostanie włożona w jego przygotowanie, a na to z kolei ma wpływ ilość oraz jakość dostarczonych materiałów. Cena jest więc określana indywidualnie dla każdego zamówienia, po ustaleniu szczegółów i przedstawieniu dostępnych materiałów.

Leave a Comment